<country> konumunda yer alıyorsunuz

Yerel bilgiler için TENA piyasa bilgilerinin yer aldığı sitenize gidin.

60 yaşındaki Margaret, idrar tutamama ile yaşamayı anlatıyor.

“Anı yaşamaktan korkuyordum”

Stok resmi - Model poz veriyor.

Olgun yaştaki kadın kaskını çıkarıyor

Margaret’in hikayesi

“Ben, arkadaşlarımla kamp ve barbekü yapmaktan hoşlanan 60 yaşında bir kadınım. İdrar kaçırmanın açık havaya duyduğum sevginin önüne geçeceğini hiç düşünmemiştim bile. Favori kitabımı alıp verandada oturmak gibi basit zevkler bile bir işkence haline gelmişti. Hafta sonlarımı açık havada geçirmeyi ve macera duygumu beslemeyi her zaman iple çekerdim, fakat bu durum ne yazık ki geçmişte kalmıştı. Sürekli olarak en yakın tuvaleti aramakla meşgulken anı yaşamak zor geliyordu. Sızdırmalarımın, kanserle mücadelem sırasında gördüğüm radyasyon tedavisinin bir sonucu olduğunu keşfettim. Bu savaşı kazandığımı gururla söylemeliyim, fakat çok geçmeden başka bir zorlukla karşı karşıya kaldım - mesane zayıflığı.
 
Evsiz gazileri desteklemek üzere tasarlanan bir programın koordinatörü olarak, vaktimin çoğunu yollarda, Kentucky içinde seyahat ederek geçirmekteydim. Günde saatlerce, tuvalet erişimi olmadan arabada vakit geçirdiğim için, mesanemin sıkışmasını ve sızdırmaları nasıl kontrol edeceğimi bilmiyordum; sonuç olarak kendime duyduğum güven azaldı. İhtiyaç içindekilere yardım etme tutkusuna sahip biri olarak, mesane zayıflığının yol açtığı zorluklar nedeniyle işimi bırakma olasılığı bana kendimi çok kötü hissettirmekteydi.
 
Umutsuzca bir çözüm bulmaya çalıştığım bu dönemde, kendisi de radyasyon tedavisi nedeniyle mesane zayıflığı deneyimi yaşamış olan yakın bir arkadaşımla konuştum. Onkoloğu, ona her tür sızdırma için özel olarak tasarlanmış mesane pedlerinden söz etti. TENA’yı denememi önerdi.
 
Benim için doğru seçenek olduklarından emin olmadığım için belli bir süre pedleri denemekten kaçındım. Hayatımın kontrolünü ele almakta zorlandığım bu dönemde arkadaşımın tavsiyesine uydum ve ücretsiz bir TENA ped numunesi sipariş ettim. O zamanlar bunun farkına varmamıştım ama yeni bir yol arkadaşım olmuştu! Ürünün ne kadar iyi nefes alabilir ve fark edilmez olduğunu keşfettiğimde, sızdırmaların beni yavaşlatmasından endişelenmeden yola çıkmayı başardım. Ve en önemlisi de, varacağım yere ferah bir görünüm ve his içinde gelebilmekti. TENA sayesinde, sevdiğim işi güven içinde yapabilmeye devam ediyorum.
 
Kanseri ardımda bıraktıktan ve özgürlüğümü geri kazandıktan sonra, olduğum dışa dönük ve hevesli kadın gibi yaşamama izin veren TENA gibi ürünlerden faydalandığım için mutluyum.

Stok resmi - Model poz veriyor.

İleri yaştaki bir kadın deniz kenarında gün batımının fotoğrafını çekerken