Banakekele Projesi - ihtiyacı olanlara bakmak

Güney Afrika’nın kasabalarında yaşayan çoğu insan için, hayat dar düşük bütçeyle yönetilir ve sağlık hizmetlerine erişim oldukça kısıtlıdır. İdrar tutamama farkındalığı düşük fakat yine de bu sorun nüfusun önemli bir kısmını etkilemektedir. TENA, 2018 yılında idrar bakamama bakımı ve eğitim ile Johannesburg’un dış kasabalarındaki insanlara yardım etme misyonu içerisine girdi. Bu projeyi “onlarla ilgilenmek” anlamına gelen bir Zulu deyimi olan Banakekele Projesi olarak adlandırıyoruz.

Mobil klinikleri ziyaret eden insanlar.

Topluluğun bir parçası olmak

TENA ekibi olarak, karşılıklı bağlılık ve şefkat üzerine bir Güney Afrika konsepti olan Ubuntu geleneğine katkı sağlamakta ve mobil kliniklerde temel sağlık hizmeti sunarak kasaba topluluğunun bir parçası haline gelmekle gurur duymaktayız. Bu klinikler ihtiyacı olan kişiler için temel ve uygun fiyatlı bakım sunar. Sunulan servisler arasında vücut kitle indeksi, tansiyon, glikoz seviyesi, HIV ve diğer temel testler gibi ölçümler mevcuttur. Aynı zamanda, TENA pazarda zaten var olanlar kadar etkili ancak %50 daha uygun fiyatlı bir yeni idrar tutamama ürünü sunmuştur. 
TENA’nın farklı idrar tutamama ürünlerinin nasıl kullanılacağını gösteren bir hasta bakımını sağlayan kişi.

Yerel hasta bakımı sağlayan kişiler farkı görüyor

Güney Afrikalı hasta bakıcı Nomusa, “TENA ürününün kullanımı kolay ve bana yetişkin hasta bezi değiştirme konusunda endişelenmek yerine, başka şeyler yapmak için daha fazla zaman yarattı” diyor.  Bir başka hasta bakıcı Phindile, “ürünün kalitesi iyi kalite, uzun süre dayanıyor ve alternatifleriyle karşılaştırıldığında para kazandırıyor” diye belirtiyor.  
Johannesburg’un insanlarla dolu sokaklarının bir görünümü.

İdrar tutamama konusunda toplulukları eğitmek

Dünyanın herhangi bir yerinde olduğu gibi idrar tutamama konusundaki bilgi az, etrafındaki sosyal damgalama büyük. Bu yüzden, toplulukları idrar tutamama konusunda bilgilendirmek, Banakekele Projesi’nde profesyonel TENA hemşirelerinin temel amaçlarından birisi. 
 
Güney Afrika topluluklarının esenliğni artırmak 
2030 yılına kadar 100 milyon insanın esenliğini artırmak için TENA’nın sürdürülebilirlik hedefi ile uyumlu bir şekilde Banakekele Projesi 100 topluluk boyunca 16 000 insana ulaştı, Güney Afrika kasabalarının sakinleri arasında derin kökler saldı.    

TENA ürünleri şimdi her zamankinden daha şeffaf.

TENA ürünlerinin karbon ayak izini, içindekilere dair açıklamalar ile birlikte herkesin görebileceği bir şekilde hazırladık.

Bir mesane pedinin, emici tabakasındaki liflerin detayını gösteren röntgen görünümü