Küresel Tedarikçi Standardımız

Tüm tedarikçilerimiz; kalite, ürün güvenliği ve çevre ile ilgili gereklilikleri içeren TENA Küresel Tedarikçi Standardına uymalıdır. Bu standart aynı zamanda insan hakları ve çalışma koşulları gibi alanları kapsayan Tedarikçi Davranış Kurallarını da içerir. Tedarikçiler, biz bir denetim gerçekleştirmeden standart gerekliliklerine uygun olduklarını doğrulamak için risk değerlendirmesine dayalı olarak Sedex veri tabanı üzerinden kendilerini değerlendirmelidirler.  

“Küresel Tedarikçi Standardımız, TENA’nın bir tedarikçisi olabilmek için gerekli minimum gereklilikleri belirtir.”

Maria Mollberg, , Maria Mollberg, Sürdürülebilir Satın Alma ve Küresel Satın Alma Direktörü

Oyun kurmak

Sürdürülebilir Satın Alma ve Küresel Satın Alma Direktörü Maria Mollberg yukarıdaki videoda Küresel Tedarikçi Standardımızın geçmişi ve TENA ile ortak iş yapmak isteyen herhangi bir potansiyel tedarikçinin karşılaması gereken gereklilikler hakkında özet bilgi veriyor. 
 
İşte birkaç önemli faydalı bilgi:
 
 • Küresel Tedarikçi Standardımız, TENA ile birlikte çalışabilmek için herhangi bir tedarikçinin takip etmesi gereken tüm minimum şartları içeren anahtar nitelikte bir belgedir. Sürdürülebilirlik, kalite, ürün güvenliği ve çevreyi içeren alanları kapsar. 
 • Küresel Tedarikçi Standardımız aynı zamanda BM Küresel İlkeler Sözleşmesi ve Uluslararası Çalışma Örgütü temel sözleşmeleri gibi uluslararası yönetmelikleri temel alan Tedarikçi Davranış Kurallarımızı da içerir ve TENA tedarikçilerinin insan hakları, sağlık ve güvenlik, çalışan ilişkileri ve etik iş uygulamaları alanlarında yerine getirmeleri gereken gereklilikleri de kapsar. 
 • Herhangi bir potansiyel tedarikçinin bir TENA tedarikçisi olabilmesi için yerine getirmesi gereken üç şart vardır: 
  • Küresel Tedarikçi Standardını imzalamak ve uymak. 
  • İnsan hakları, çalışma koşulları ve çevre ile ilgili konuların nasıl ele alınacağını gösteren SEDEX aracılığıyla kendi değerlendirmesini yapmak. 
  • TENA, potansiyel tedarikçi için bir risk değerlendirmesi yapar ve çalışma standartları, sağlık ve güvenlik ve etik iş uygulamalarını içeren bir etik denetim (SMETA denetim formatı) gerçekleştirir. Tedarikçi; çalışma saatleri, ödeme ve çalışan yaşı ile ilgili yerel kanunlara uymalıdır.  
 • Standardımız, hem toplumun hem de müşteri ve tüketicilerin sosyal, etik ve çevre taleplerine göre sürekli olarak uyarlanır.  
 • Tedarikçi Standardımızı, ürünlerimizde ve ambalajlarımızda plastik kullanımı gibi insan hakları ve çevre ile ilgili değişen talepleri karşılayacak şekilde sürekli olarak güncelliyoruz.