Martin'in hikayesi - Eşinize söylemek

Martin’in, eşinize idrar kaçırma yaşadığınızı söylemenin nasıl bir şey olduğuna dair hikayesini okuyun.

HER YARIM SAATTE BİR GİTMEK ZORUNDAYIM. BU NORMAL Mİ?

Martin , 42

Başlangıçta kendime rasyonel açıklamalar yaptım. Çok fazla kahve içmiştim. Dün gece birkaç bira içtim. Dışarısı çok soğuk. Ama tuvalete gittikten sonra da kaçırmaya başladığımda, bu konuda gerçekçi olmam gerektiği açık bir hale geldi.

Ne zaman başladığı hakkında hiçbir fikrim yok. Farkında olmadan bir süredir reddetmiş olmalıyım. Bu düşünce hiç aklımdan geçmedi. Ve geçtiğinde de inkâr etmeyi sürdürdüm. İdrar tutamama? Haydi ama! Bu sadece yaşlı adamlara olur ve ben yaşlı değilim.
 
İlk önce iç çamaşırımda kağıt mendil kullandım. Sadece birkaç damla geliyordu; bu yüzden bir dahaki sefere kadar idare edebiliyordum. Ama bir süre sonra karımın pedlerini kullanmaya başladım. Kendiliğinden yapışıyor ve iç çamaşırımda kaymıyorlardı ama çok fazla ememiyorlardı. Kokudan da endişeleniyordum.  
 
Durum giderek içime kapanmama yol açtı ve kendime olan saygım zarar gördü. Karımdan çekinmeye başladım. Hep farklı zamanlarda yatmamızı sağladım. Samimi olabilmek söz konusu bile değildi.
Sonunda ona söyleyecek gücü buldum. Ve bu her şeyi değiştirdi. Ama düşündüğüm şekilde değil. Ne beklemiştim bilmiyorum. Belki de erkekliğimin azaldığını düşünecekti, ama ilk söylediği şey, bir ilişki yaşamadığım için rahatladığıydı! Hah! Buna inanabiliyor musunuz? Bu aslında bizi birbirimize yaklaştırdı. Konuşacak birinin olması her şeyi farklı bir hale getirdi.
 
Eşim doktora görünmemi sağladı, bana fiziksel bir muayene ve kanseri için test yapıldı. Negatif. Doktor, egzersiz ve mesane eğitimi önerdi ve bana özellikle erkekler için tasarlanmış koruma ürünlerini tavsiye etti. Şimdi dolapta bir paket duruyor ve kesinlikle karımın pedlerinden daha rahatlar. Keşke karıma söylemek için çok beklememiş olsaydım, ama hiç olmamasındansa varsın geç olsun. Ona söylemek beni gerçekten rahatlattı. Utanacak bir şeyim olmadığının ve idrar kaçırma için birçok çözüm olduğunun farkına vardım.