İdrar kaçırma ile aktif olmayı sürdürmek

Ne tür bir idrar kaçırma yaşadığınıza bağlı olmaksızın, kontrolü sağlamanın ve hayatı istediğiniz gibi sürdürmeye devam etmenin birçok yolu var.

Bovling oynayan bir kişinin resimli simgesi

Aktif yaşam tarzını sürdürün

Arkadaşlarınızla bir gece geçirmekten, dört saatlik bir toplantıdan ya da çocuklarınızla basketbol oynamaktan mı endişeleniyorsunuz? Sadece idrar kaçırma yaşadığınız için günlük aktivitelerinizi durdurmanıza gerek yok.

İdrar kaçırmayı kontrol altına almanıza yardımcı olabilecek bazı ipuçları:

  • Dışarı çıkmadan önce gidin - Herhangi bir planlı aktiviteden önce mesanenizi boşaltmak zihninizi rahatlatmanıza yardımcı olabilir.
  • Bilgi güçtür - Zamanı gelmeden önce tuvaletin nerede olduğunu öğrenmek, faaliyetlerinizi daha iyi planlamanıza yardımcı olabilir ve gitmeniz gerektiğinde sinirleriniz gergin bir şekilde tuvalet aramak zorunda kalmazsınız. Canlı bir maç izleyecekseniz tuvaletlerin yakınında bir koltuk seçmeye çalışabilirsiniz.
  • Susuz kalmayın - Sırf aktiviteleriniz sırasında idrar kaçırmayacağınızdan emin olmak için içeceklerinizi azaltmayın. Daha az içecek içmek, durumunuzu daha da kötüleştirecek şekilde susuz kalmanıza neden olur. Başka bir deyişle, sıvı almayı unutmayın.
  • Tetikleyicilerden kaçının - Susuz kalmamak önemli olsa da, çay, kahve ve alkol gibi tetikleyicileri ılımlı tüketmek size iyi gelecektir. Bu içeceklerin vücudunuzun daha fazla idrar üretmesine neden olduğu bilinmektedir.
  • Sıkma - Birçok erkek için pelvik taban kası egzersizleri idrar kaçırma konusunda yardımcıdır, bu yüzden bu sıkma egzersizlerini bırakmayın. Özellikle de hem işte hem de evde yapabildiğiniz için.
  • İdrar kaçırma koruması - İdrar kaçırma koruması söz konusu olduğunda erkekler için harika ürünler mevcuttur. TENA Men ürünleri, incelik, rahatlık ve güvenlik sunmak için özel olarak tasarlanmıştır ve yaşam tarzınıza uyacak şekilde üretilmiştir. Hafif pedlerden ve koruyuculardan yüksek emiciliğe sahip külotlara kadar farklı emicilik seviyelerinde ürünler mevcuttur, böylece sizin için uygun bir ürün bulacağınızdan emin olabilirsiniz.
  • Bu basit ipuçları, yaşam kalitenizi büyük ölçüde artırabilir ve günlük aktivitelerinize güvenle devam etmenize yardımcı olabilir.

Error executing child request for handler 'System.Web.Mvc.HttpHandlerUtil+ServerExecuteHttpHandlerAsyncWrapper'.
Object reference not set to an instance of an object.