İdrar kaçırma ile dışarı çıkmak

İdrar kaçırma yaşayan birçok erkek sosyal aktivitelere katılma konusunda endişe eder. İdrar kaçırma korkusu bir engel yaratabilir, ancak uygun bir oyun planı ile sızıntılardan korunabilir ve güvende kalabilirsiniz.

Bir maçtan sonra futbol sahasındaki erkekler

Burada mesane konularıyla ilgili endişelerin sizi durdurmasına izin vermek yerine, dışarıya çıkıp hayatı istediğiniz gibi yaşamanıza yardımcı olacak bazı pratik öneriler bulabilirsiniz.

Yanınızda taşıyabileceğiniz set

Gün boyunca korunmanıza ve kendinizi güvende hissetmenize yardımcı olacak ürünlerden kendi küçük setinizi oluşturun. Setiniz, emici korumaları veya koruyucu külotları, ıslak mendilleri veya belki de günlük planlarınıza bağlı olarak iç çamaşırı değiştirmeyi içerebilir. Sadece gündelik hayatınızda size yardımcı olabilecek ürünlerden oluşan bir setiniz olduğunu bilmek gerginliğinizi azaltabilir ve kendinizi güvende hissetmenizi sağlar.

Erkekler için inkontinans ürünleri

Korunduğunuzu ve güvende olduğunuzu hissetmenizin anahtarı sizin için hangi türde ürünlerin en uygun olduğunu bilmektir. Örneğin, sadece birkaç damla içeren küçük sızıntılar yaşıyorsanız, emici korumalardan ziyade koruyucu pedler günlük olarak yararlı olabilir. Benzer şekilde, birkaç damladan fazla idrar kaçırma tespit ederseniz, daha fazla emicilik içeren bir korumaya yatırım yapmak isteyebilirsiniz. TENA Men idrar kaçırmaya karşı koruma için geniş bir ürün yelpazesi sunar, bu yüzden ürün sayfalarımıza bakın ve size uygun ürünü bulun.

Hijyen

İdrar kaçırma erkeklerde cilt tahrişine ve istenmeyen kokuya neden olabilir. Bu nedenle etkilenen bölgeleri suyla veya ıslak mendille temiz tutmak önemlidir. Erkek ürünlerinin yardımıyla ve daha fazla su içerek istenmeyen kokular azaltılabilir. Daha fazla su içmek idrarı zayıflatır ve koku üretme olasılığını azaltır.

Önceden planlayın

Evde olmadığınızda idrar kaçırma konusunda kendinizi gergin hissediyorsanız, yanınıza bir miktar emici koruma alın. Bu ürünler küçüktür ve çoğunlukla ayrı ayrı paketlenmişlerdir ve cebe fark edilmeden sığarlar. Yeni bir mekana gidiyorsanız, en yakın tuvaleti not edin, böylece vakti geldiğinde endişelenmenize gerek olmaz.

İlgili makaleler

Erkek inkontinansı - Giriş

40 yaşın üzerindeki her dört erkekten biri* inkontinans olarak da bilinen idrar kaçırma durumu ile karşılaşıyor. Bu duruma bir çözüm bulmanın en iyi yolu, erkek inkontinansın nedenleri ve türleri hakkında daha fazla şey öğrenmektir.