Peter'ın hikayesi

Peter, sosyal aktivitelerinin durması gerekmediğini nasıl öğrendiğini paylaşıyor.

BİR ŞEYLER YAPMAM GEREKTİĞİNİ FARK ETTİM

Peter , 58

Ne söyleyebilirim? Hep çalışmadığım zamanlarda günlerinin dolu olmasını seven dışa dönük bir adam oldum. Ancak idrar kaçırmadan muzdarip olduğumu fark ettiğimde sosyalleşmekten vazgeçmem gerektiğini düşündüm.

Her zaman muhteşem bir şey yapmam gerekmiyor, ancak yeni restoranlar denemekten ya da barda bir bira içmek için arkadaşlarımla buluşmaktan zevk alıyorum.
 
Fakat ne yazık ki, yanımda başkaları varken sürekli olarak az sonra tuvalete gitmem gerekip gerekmediğini düşündüğümde hayatımdan zevk almam çok kolay olmuyor. Ya tuvaletler çok uzaktaysa, ya gittiğimde sıra varsa?
 
Bira buluşmalarına katılmamak ya da evden çok uzakta buluşmamak için mazeretler yaratmaya başladım. Sıvı içerek yangına körükle gitmek istemedim ve tuvalet çok uzaksa oraya ulaşana kadar tutabileceğimden emin olamıyordum. En sonunda her gün daha az su içmeyi denedim, bu sayede fazla idrara çıkmam gerekmeyecekti, ama bu sefer de baş ağrıları başladı.
 
İdrar kaçırma sıkıntımın kabul etmek istediğimden daha fazla rahatsızlık yaratabileceğini fark ettim. Sonra bir gün işten eve dönerken bir şey oldu. Birden tuhaf bir his duydum ve pantolonumun ıslandığını hissettim. Neyse ki arabadan yeni çıkmıştım ve evimden sadece birkaç dakika uzaktaydım, evde üzerimi değiştirebilirdim. Bu olaydan sonra, artık evden uzaktaki sosyalleşmelere karşı hevesimi kaybettim. Ya aynı şey tekrar olursa? Arkadaşlarımla sosyal etkileşime girmeyi ve yeni yerler deneyimlemeyi özledim.
 
Bu konuda kiminle konuşabilirim? Arkadaşlarım söz konusu değildi. İşten bir arkadaş? Sanmıyorum. Oğlum tempolu bir hayat sürüyor ve bu bana onu rahatsız edecek kadar büyük bir konu gibi görünmedi. Konuyu nasıl açabileceğimi de gerçekten bilmiyordum.
 
Ama bir şeyler yapmam gerektiğini anladım. Böylece internette aramaya başladım. "Koruma" kullanmaktan bahsettikleri bir siteye rastladım ve görünene göre kullanabileceğiniz birçok farklı türde koruma ürünü vardı. Hiç bilmiyordum! Piyango çıkmış gibi sevindim ve bir internet mağazasından birkaç adet sipariş ettim. En iyisi de işe yaraması oldu!
 
Şimdi eski halime döndüm. Her zaman tuvaletin nerede olduğuna bakıyor ve eğer yeni bir yerdeysem tuvalete yakın oturmaya çalışıyorum. Koruyucu iç çamaşırı giyiyor ve çantamda ekstra bir set taşıyorum. Üzülmektense tedbirli olmak iyidir. İşin en iyi tarafı da koruma giydiğimi tamamen unutmam. Tıpkı normal iç çamaşırları gibi hissettiriyor ve önemli şeylere odaklanabiliyorum. Mesela yemeğimle birlikte hangi içkiyi sipariş etmeliyim?