Richard'ın hikayesi

Richard'ın idrar kaçırma durumunu iyileştirme yolculuğunu okuyun.

KENDİ KİŞİSEL ANTRENÖRÜM OLDUM

Richard , 66

Tamam, hepimiz sonsuza dek yaşamayacağımızı biliyoruz. Buna rağmen, kanseri teşhisi konulması yine de tamamen bir şok oldu. Nisan 2011'de prostat ameliyatımı geçirdim ve her şey gayet yolunda gitti. Ameliyat sonrası başlangıçta bir kateter kullanmak zorunda kaldım. Biraz can sıkıcı bir durumdu, bu yüzden kateter çıkarıldığında, normal yaşama en kısa sürede nasıl dönebileceğim konusunda konuşmak için bir üroloğa gittim.

çıkarma ameliyatı pelvik taban kaslarımı zayıflatmıştı, yani ameliyattan sonra ilk başta idrar akışını durduramıyordum. Egzersiz yapmam ve erkekler için özel olarak tasarlanmış koruma ürünleri kullanmam önerildi. Kullanmak ilk başta biraz garip geldi, ama ürünler hiç fark edilmiyordu. Koruma ürünleri farkedilmese de ben bu konuda çok açık olmaya karar verdim.
 
Hayatta insanların sizden ipuçları aldıklarını öğrendim. Bazı konularda rahat ve açık gözükürseniz, insanlar da benzer şekilde tepki verir. Bununla beraber, durumumun tam olarak reklamını yapmıyorum, ama ortaya çıktığında utanmış gibi görünmemeye çalışıyorum. Bunu hayatın baş etmek zorunda olduğum bir gerçeği olarak görüyorum.
 
Egzersizlerimi mutlaka yapıyorum; kendi kişisel antrenörüm oldum. Ve sıkı çalışmamın karşılığını aldım. Hızlı bir iyileşme yaşadığımı söyleyemem ama hala ilerleme kaydettiğim için devam ediyorum. Amacım tuvalete gitmek zorunda kalmadan 3-4 saat geçirebilmek ve koruma ürünü kullanmadan idare etmek. Hala yapacak işlerim var, ama sonuçta hayatımın bir çok kısmını geri kazanmak kendimi iyi hissettiriyor.