Sık sorulan sorular

İdrar kaçırma ve erkek inkontinansı hakkında genel bir sorunuz mu var? Aşağıda diğer erkekler tarafından sorulan en sık karşılaşılan sorulardan bazılarını bulabilirsiniz.

Durumum kalıcı mı?
Böyle olmak zorunda değil. Ne tür bir idrar kaçırma durumu yaşadığınıza bağlı olarak, belirtiler azaltılabilir ve idrar kaçırma endişesi duymadan hayatınıza geri dönebilirsiniz. Sizin için hangi tedavinin işe yarayacağını öğrenmek için lütfen doktorunuza danışın.
Kahve içmeyi sonsuza kadar bırakmak zorunda mıyım?
Hayır, ama içtiğiniz kahve miktarını azaltmanız iyi olacaktır. Vücut tarafından üretilen idrar miktarının artması söz konusuysa en büyük sorumlulardan ikisi kafein ve alkoldür.
Pelvik taban egzersizlerimin sonuçlarını ne zaman görebilirim?
Bu, şu anki durumunuza bağlıdır, ancak pelvik taban egzersizlerinin sonuçlarını görebilmenizin zaman alacağını unutmamalısınız. Egzersizlerin uzun süreli bir iyileştirme için yapıldığını ve durumunuzu bir gecede düzeltmeyeceğini unutmayın, bu nedenle biraz zaman tanıyın ve herhangi bir değişiklik fark edene kadar birkaç hafta geçebileceğini unutmayın. Pelvik taban egzersizlerinde uzmanlaşmış fizyoterapistler bulunmaktadır, bu yüzden daha fazla bilgi edinmek için bir fizyoterapiste danışmaktan çekinmeyin.
Hangi TENA Men ürününü kullanacağımı nasıl bilebilirim?
İlk olarak hangi ürünü deneyeceğinizden emin değilseniz, TENA'dan Keep Control numune paketini öneririm. Bu pakette TENA Men serisinden ücretsiz numuneler bulunmaktadır, bu sayede satın almadan önce ürünlerden oluşan bir seçkiyi evinizde deneyebilirsiniz. Doktorunuzun da hangi ürünün sizin için en uygun olabileceği konusunda bazı önerileri olabilir, bu yüzden doktorunuzdan tavsiye istemeniz de iyi olacaktır.
Bazı erkekler neden idrar kaçırma yaşıyor?
İdrar kaçırma pek çok farklı nedenden ötürü meydana gelebilir ve erkekler arasında çok sık görüldüğünü hatırlamak önemlidir. Aslında, 40* yaşın üzerindeki 4 erkekten 1'i bir çeşit idrar kaçırma deneyimi yaşamaktadır. Nedenler kişiden kişiye farklılık gösterir, ancak idrar kaçırmanın yaygın nedenlerinden birkaçına değinmek gerekirse, bunlar zayıflamış , yaş, obezite veya genişlemiş prostattır. Bazı durumlarda kalıtsal bir durum da söz konusu olabilir. Sizin durumunuzun nedeninin ne olduğunu anlamak için doktorunuza danışmanız önem taşır.
*Essity'nin 2012 yılında, ABD, İngiltere, Almanya, İtalya, Rusya ve Meksika'da 40 yaşın üzerindeki erkeklerde yaptığı ankete dayalıdır. Dosyadaki veriler yayınlanmadı.
İnkontinans, prostat kanseri belirtisi midir?
Damlaların ve sızıntıların kanseri belirtisi olabileceğini düşünmek sık görülen bir yanılgıdır. Çok sayıda erken uyarı işareti bulunmasa da, hem aile öyküsü hem de beslenme risk faktörü olabilir. Riskleriniz veya olası semptomlarınız konusunda endişeleriniz varsa doktorunuzla konuşun.
Genişlemiş bir prostatım var, endişelenmeli miyim?
Prostat büyümesi normal bir durumdur ve bazı erkeklerde biraz büyürken, bazı erkeklerde çok fazla büyür. Bazı durumlarda, genişlemiş bir veya prostatın iyi huylu büyümesi (BPH), ağrıya ve diğer şeylerin yanında, duraksama, yavaş akış veya boşaltma yetersizliği gibi Alt Üriner Sistem Semptomlarına neden olabilir. Bu durum, genişlemiş prostatın mesaneye baskı yapmasından kaynaklanmaktadır. İyi tedaviler mevcuttur, bu nedenle endişeniz varsa, doktorunuzla konuşun.