Kadınlarda sıkışma nedeniyle idrar tutamama

Kendinizi gittiğiniz her yerde en yakın tuvaleti ararken mi buluyorsunuz? Yeni tuvalete gitmiş olsanız da sürekli olarak idrara çıkma ihtiyacı mı duyuyorsunuz? Her gece tuvalete gitmek için defalarca uyanıyor musunuz?
 
Sık sık ve bazen de aniden meydana gelen ve bazen istemeden idrar sızdırmaya yol açan idrara çıkma isteğine sıkışma nedeniyle adı verilir. Bu durum, kazara sızdırmaların yaşandığı aktif bir mesane sahibi olmak olarak da açıklanabilir. Bazı durumlarda bu tür bir mesane zayıflığının ana nedeni bilinemese de, bu duruma neden olan şeyin mesane kaslarındaki reseptörlerin beyne yanlış sinyaller göndermesi olduğu tahmin ediliyor. 
 
Sıkışma nedeniyle idrar tutamamayı etkileyebilecek pek çok etmen bulunur; örneğin çok fazla veya çok az sıvı almak, idrar yolu enfeksiyonu, ve ilaç alımı vb. 
 
Sıkışma nedeniyle idrar tutamamayı kontrol altına almak için şunları deneyebilirsiniz:
 
  • Normalde olduğundan daha fazla veya daha az sıvı almak
  • Mesaneyi irite edebilecek olan kahve, siyah çay ve enerji içecekleri gibi sıvıları almaktan kaçınmak 
 
Çoğu kadın, belirtilerini koruyucu pedler veya iç çamaşırları ile kontrol altına almaya çalışır. TENA’da, özgüveninizi koruyarak kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacak ürünler yaratmak için uzun yıllar boyunca araştırma ve geliştirme çalışmaları yaptık. Benzersiz tekniğimiz idrarı yüzeyden çabucak uzaklaştırarak merkeze doğru iletir ve orada hapseder. Kendinize uygun ürünü bulmak için ürün sayfamızı ziyaret edin veya ücretsiz numune sipariş edin.