Gülerken İdrar Kaçırma Neden Olur?

Gülerken İdrar Kaçırma Neden Olur?

Gülerken idrar kaçırma durumu ile karşılaşıyor ve bu sorundan dolayı yaşamınız ciddi şekilde etkileniyorsa bir hekim eşliğinde sorununuza mutlaka çare bulmanız gerekir. Zira idrar kaçırma çok yaygın bir problem olduğu gibi doğru bir şekilde tedavi edilmediğinde kronik bir rahatsızlığa dönüşebilecek niteliktedir.

İdrar kaçırma yaş ve cinsiyet ayrımı olmaksızın hemen herkeste görülebilecek sorunlardan bir tanesidir. Bu nedenle bireylerin idrarını kaçırması sonrasında sosyal dışlanmışlık hissine kapılması ve durumun gülünç olduğunu düşünmesi oldukça yanlıştır. Böylesi yanlış ve problemi daha çetrefilli hale sokan düşüncelere kapılmak yerine gülerken idrar kaçırma neden olur sorusuna en mantıklı çözümleri bulmak doğru olacaktır. 

Gülerken İdrar Kaçırmanın Nedenleri Nelerdir?

Yaş ve cinsiyet fark etmeksizin idrar kaçırma ile ilgili akla gelen ilk durum kaslardaki gevşeme ve kasılmanın istemsiz bir şekilde şekillenmesidir. Özellikle mesane kaslarının düzensiz bir şekilde kasılması ve gevşemesi idrar torbasında biriken idrarın bir anda dışarı çıkmasına neden olur. Gülme durumu da kasları harekete geçirebilecek ekstra bir durum olduğundan istemsiz kasılmaların ortaya çıkması normal olarak karşılanır.

Gülme esnasında görülen idrar kaçırmanın zaman zaman gülmekten altına kaçırmak şeklinde normalleştirilmesi aslında oldukça yanlış bir durumdur. Zira insanların gülmekten idrarlarını kaçırmaları halinde, durumun komik olarak algılanması yanlıştır. Bu durum kişinin idrar kesesinin çevresinde bulunan kasların doğru bir şekilde kontrol edilememesi ile ilgilidir.

Gülerken İdrar Kaçırma Kimlerde Görülür?

Gülerken idrar kaçırma yaş ve cinsiyet ayrımı olmaksızın herkeste görülüyor olsa da kadınların bu noktada bir adım daha önde olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır. Nitekim kadınların doğum ve gibi durumlar nedeni ile mesane bölgesindeki değişimler kasların istemsiz bir şekilde kasılmasına neden olur. Bu durumu ortadan kaldırmak ise farklı tedavi yöntemlerine bağlı olarak şekillenir.

Kadın ve erkekler için ciddi bir problem teşkil eden idrar kaçırmayı tedavi etmek için bir hekim desteği alınmalıdır. Zira evde gerçekleşen yanlış uygulamaların idrar kaçırma durumunu bir adım öteye taşıması olasıdır.

Gülerken İdrar Kaçırmadan Nasıl Korunurum?

Gülme nedeniyle yaşadığınız idrar kaçırma durumundan korunmak için TENA Mesane Pedleri ‘ni kullanabilirsiniz.