Kullanım koşulları

Essity Turkey Hijyen Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş.
Cevizli D-100 Güney Yanyol Cad.
No:2 Kat:9, 34865 Kartal İSTANBUL 
 
Aşağıda “Essity”, “biz” veya “bizler”e yapılan atıflar, belirli bir Site veya diğer hizmetin bir başka kurumu belirttiği (ve böyle durumlarda “Essity’’nin bu tür bir kurumu temsil edeceği) durumlar hariç olmak üzere, bu internet sitesinin (“Site”) sağlayıcısı olarak Essity Turkey için yapılan atıflardır. Bu Kullanım Koşulları, Siteler ve bu Kullanım Koşullarına atıfta bulunduğu diğer Hizmetler için geçerli olacaktır.
 
Essity, Site hizmetlerini ve bu Kullanım Koşullarını sunma amaçları için İsveç kanunlarına uyumlu bir şekilde hareket edecektir. Fakat, Essity kapsamında dünyanın çeşitli yerlerinden kurumların yer alması nedeniyle, lütfen bir diğer şirketin belirli bir Sitenin veya hizmetin sağlayıcısı olarak belirtildiği durumlarda, bu tür bir kurumun yer alabileceği ülkenin ulusal kanunlarının farklı olabileceğini veya ek kurallarının geçerli olabileceğini unutmayın. Bu tür durumlarda ilgili ülkenin ulusal kanunları geçerli olacak ve bu tür kurumlar tarafından bu kanunlara gereken kapsamda uyulacaktır. Bu gerekçe ile Essity Türkiye’den alacağınız hizmetler için Türk Kanunları geçerli olacaktır.

Yasal Bildirim
Bu sitedeki malzeme görseller, Essity tarafından müşterilerine hizmet amaçlı olarak sunulan ürünlere ait olup; yalnızca bilgilendirme amaçları için kullanılabilir. Ürün görsellerinin kopyaları yukarıdaki koşula uymanız halinde indirilebilecek; koşullara uymamanız halinde siteyi kullanmamanız ve görseli kopyalamamanız gerekmektedir. İşbu siteye girmeniz veya bu internet sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız aşağıdaki koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir. Bu internet sitesine girilmesi, sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan Essity sorumlu değildir. 
İlaveten, Essity işbu site ve site uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar.
 
Telif Hakkı Bilgileri
Tüm isimler, logolar ve ticari markalar Essity’nin, iştiraklerinin, ilgili şirketlerinin, lisans verenlerin veya ortak girişim partnerlerinin mülkiyetindedir. Essity’nin ticari markaları ve marka isimleri, işbu Kullanım Koşulları’nda belirtilen şekillerde veya Essity’nin önceden yazılı izni alınması halinde kullanılabilir.
 
Essity’nin ticari markalarının Essity ürünlerinin reklam ve promosyonunda herhangi bir şekilde kullanımının uygun bir biçimde belirtilmesi gerekir.
 
Essity bu sitesinin genel görünüm ve dizaynı ile internet sitesindeki tüm bilgi, resim, logo ve ses klipleri, http://www.tena.com.tr/ alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin ("Materyaller") ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. Internet sitesinde bulunan hiçbir materyal; önceden yazılı izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz, satılamaz, dağıtılamaz ve herhangi bir ticari amaçla kullanılamaz. Internet sitesinin bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine hareketler hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. Essity’nin burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır.
 
Site içerisinde yer alan bilgiler ticari bir amaçla değiştirilemez, kullanılamaz veya transfer edilemez, ayrıca bilgilerden telif hakkı veya diğer tescilli bildirimler çıkartılamaz. Ürünlerin izinsiz kopyalanmasını önlemekten sizin sorumlu olduğunuzu ve Essity’nin doğabilecek bir zararda sorumlu tutulamayacağını hatırlatmak isteriz. 
 
Sitedeki tüm materyallerin telif hakları saklı olmak kaydı ile, işbu internet sitesine ait ekranların çıktılarını yalnızca kişisel amaçlarınız için almanıza izin verilmekte olup; diğer amaçlar ile kullanmanız yasaktır. . Essity’nin önceden yazılı izni olmaksızın işbu internet sitesini referans gösteremez veya bir sayfaya bağlantı veremezsiniz. Essity size, herhangi bir patent, telif hakkı, ticari marka altında ifade edilen veya atıfta bulunulan bir hak tahsis etmemekte veya gizli bilgi ifşa etmemektedir.
 
Ek olarak, işbu site Essity’nin kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içermesi halinde Essity, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

Garantiler hakkında yasal bildirim
Burada yer alan bilgiler, ticarete elverişlilik, fikri mülkiyetin ihlal edilmemesi veya herhangi bir amaç için uygunluk garantileri de dâhil olmak üzere, ifade edilen veya imada bulunulan hiç bir garanti vermeden “olduğu gibi” sunulmaktadır. İşbu site, olabilecek en özenli biçimde hazırlanmıştır. Buna rağmen Essity internet sitesinin içerdiği bilgilerin hatasız ve doğru olduğunu garanti edemez. Essity‘nin kasti veya ağır kusuru söz konusu olmadığı sürece doğrudan veya dolaysız olarak bu internet sitesinin kullanımından doğan hasarlardan sorumluluk kabul etmez. Essity’nin, bir üçüncü tarafın internet sitesine bağlantı vermesi durumunda, bu tür bir bağlantı yalnızca kullanıcıların kolaylığı içindir ve Essity, bu tür bir internet sayfasında yer alan içerikten veya bilgilerin doğruluğundan sorumlu değildir.
 
Essity, bilgilerin kullanımı veya kullanılamamasından kaynaklanan kar kaybı, işlerin aksaması veya bilgi kaybı da dâhil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere hiç bir şekilde herhangi bir zarardan, zararın olasılığından haberdar edilmiş olsa dahi sorumlu tutulamayacaktır.
 
Essity bu içerikte veya içeriğe dâhil olan ürünlerde herhangi bir anda ve önceden haber verilmeksizin değişiklikler yapabilir. Essity, bu sitede yer alan bilgiler veya diğer malzemelerin güncellenmesi konusunda herhangi bir yükümlülük taşımamaktadır.

Kullanıcı Gönderimleri
Bu Siteye gönderdiğiniz veya ilettiğiniz herhangi bir malzeme, bilgi veya diğer tür bir iletişimin, gizli olmadığı, özel olmadığı, telif hakkı taşımadığı, geri alınamaz olduğu, tamamen alt lisansa bağlanabilir olduğu ve özel mülk değeri taşımadığı kabul edilmektedir.(“İletişimler”). Essity’nin, İletişimler ’den doğabilecek zarardan sorumluluğu olmayacak; ancak tüm iletişimleri, kapsamındaki tüm veriler, görseller, sesler, metinler ve diğer içerikler ile birlikte, herhangi ve tüm ticari ve ticari olmayan amaçlar için ifşa etme, kopyalama, dağıtma, dâhil etme ve/veya başka bir şekilde kullanma hakkına sahip olacaktır.
 
Kişisel verilerinizi bu Site veya başka bir şekilde Essity’ye göndermeniz durumunda, verileri üçüncü taraf ülkelere gönderme hakkı ve kişisel verilerinizin internete yüklenmesi de dâhil olmak üzere Essity’nin bu tür verileri bilgilerinizi değerlendirmek ve Essity ürün ve hizmetlerinin pazarlanması amaçları ile kullanılmasını kabul etmiş sayılırsınız. Essity, kişisel verilerin işlenmesi konusunda 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) göre veri sorumlusu sıfatını haiz olacaktır. Kişisel verilerilerinize dair KVKK md. 11 tahtında veri sorumlu olan Essity’e iletisim@tena.com üzerinden başvurabilirsiniz. Kişisel Verilerinizin işlenmemesine dair daha fazla bilgi edinmek için https://www.tena.com.tr/hasta-yakini/gizlilik-politikasi adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
Essity, internet sitesinde hakaret içerikli veya üçüncü kişilerin kişisel verilerini ifşa edecek nitelikte,  ticari pazarlama amacı taşıdığına karar verilecek, herhangi bir şekilde yasadışı veya uygunsuz i içerik barındıran iletiye izin verilemez. Essity, varlığından haberdar olduğumuzda bu tür iletileri silecek ve sizi Site veya hizmetlerden kullanıcı olarak men etme hakkını saklı tutacaktır.
 
Sitede, Facebook tarafından işletilen Facebook.com sosyal ağına ait sosyal eklentileri ("eklentiler") kullanmaktadır. Bu eklentiler Facebook logosu veya "Facebook", "beğen" veya "paylaş" ekiyle tanınabilir. Sitemizde bu eklentileri içeren bir sayfayı ziyaret ettiğinizde, bunlar başlangıçta devre dışıdır. Sunulan düğmeye basmadan bu eklentiler etkinleştirilmez. Bu eklentileri etkin hale getirerek Facebook bağlantısı kurmuş ve verilerinizin Facebook‘a aktarılmasına ilişkin onayınızı beyan etmiş olursunuz. Facebook‘ta oturum açtığınızda Facebook sitesi, ziyaretinizi Facebook hesabınızla ilişkilendirebilir. İlgili düğmeye bastığınızda ilgili bilgiler doğrudan tarayıcınız tarafından Facebook‘a iletilir ve orada saklanır. Toplanan verilerin kapsamı ve amacı, verilerin Facebook tarafından işlenmesi ve kullanımı ve haklarınız öğrenmek ve gizliliğinizi korumak için yapabileceğiniz ayarlar hakkında bilgi almak için lütfen Facebook Verilerin Korunması Bildirimi ’ne bakınız.
Toplanan verilerin kapsamı ve amacı, verilerin Facebook tarafından işlenmesi ve kullanımı ve haklarınız öğrenmek ve gizliliğinizi korumak için yapabileceğiniz ayarlar hakkında bilgi almak için lütfen Facebook Verilerin Korunması Bildirimi ‘ne bakınız. Facebook‘un internet sitemiz üzerinden sizinle ilgili verileri toplamasını istemiyorsanız, sitemizi ziyaret etmeden önce Facebook‘tan çıkış yapmanız gerekir.

Diğer
Essity bu Kullanım Koşullarını herhangi bir zamanda gönderimin güncellenmesi yoluyla değiştirebilir. Essity yalnızca kendi takdirine bağlı olarak, herhangi bir anda ve önceden bildirim yapmaksızın (1) bu Yasal Bildirimi değiştirme; (2) gönderileri denetleme veya silme ve/veya (3) Sitenin erişimini engelleme hakkını saklı tutar.
 
Bu Yasal Bildirimin herhangi bir koşulu, kuralı veya hükmünün yasaya aykırı, geçersiz, etkisiz veya herhangi bir nedenle uygulanamaz olduğuna karar verilirse, kalan koşulların, kuralların ve hükümlerin geçerliliği ve yaptırım gücü hiç bir şekilde bundan etkilenmeyecektir veya etkileneceğine dair bir imada bulunulamaz.

Çerez Kullanımı
İşbu sitede işlevsellik, kullanım kolaylığı ve istatistik nedenlerinden ötürü çerezler kullanılmakta olup; bu ayarı dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Siz ziyaretçilerimizin tercihlerini izlemek ve internet sitelerinin tasarımını özelleştirmek için çerezler ve etkin bileşenler (örneğin JavaScript) kullanmaktadır. 
Çerezler, internet sitemizi ziyaret ettiğinizde bilgisayarınızda saklanan küçük metin dosyalarıdır. İsterseniz çerezleri kaldırabilirsiniz, ancak bu, internet sitemizin bazı parçalarını kullanmanızı engelleyebilir. Çerezleri kaldırmak için lütfen tarayıcı menüsünü kontrol edin.

Kullanıcı Gönderimleri
Essity, Sitemizde, sosyal medya ağlarında veya diğer çevrimiçi hizmetlerde bilgi, yorum veya diğer malzemeleri göndermenize izin verebilir. Bunlar, Essity ve ürünlerimiz hakkındaki bilgi akışını kolaylaştırmak için yapılır. Lütfen bu tür kullanıcı gönderimleri için olan koşulların Yasal Bildirimde belirtilmiş olduğunu unutmayın (yukarıdaki kısma başvurun).