Mesane Pedi Nasıl ve Ne İçin Kullanılır?

Mesane Pedi Nasıl ve Ne İçin Kullanılır?

İdrar kaçırma; kadın ve erkekler için günlük yaşamın en ciddi problemlerinden bir tanesidir. Nedenleri ve belirtileri farklı şekillerde ortaya çıkan idrar kaçırma için zaman zaman kullanılan en etkili yöntemler arasında mesane pedi ön plana çıkar. Mesane pedi; idrar kaçırma bağlamında önemli bir önlem olsa da mesane pedi nasıl kullanılır ve mesane pedi ne için kullanılır gibi sorulara cevap vermeden önce idrar kaçırma ile alakalı detaylı bilgiler vermek gerekir.

İdrar Kaçırma Nedir? Mesane Pedi ile İlişkisi Nedir?

İdrar kaçırma; insanların günlük yaşamda sık karşılaştıkları ancak utanç verici bir durum olarak nitelendirdiklerinden, çoğunlukla gizlemeyi tercih ettikleri sorunlardan bir tanesidir. İnsanlar için gizli kalması gereken bu sorun, aslında mesane olarak adlandırılan bölgede idrarın yeterince tutulamaması durumunu ifade eder.

Halk arasında idrar torbası ya da idrar kesesi isimleri ile de anılan mesanenin zaman zaman kasılması ve gevşemesi idrarın bir anda kaçmasına neden olur. İstemsiz gerçekleşmesi nedeni ile ciddi sorunlara neden olsa da bu problemin çeşitli çözümleri bulunur.

İdrar Kaçırma Kimlerde Görülür?

Mesane pedi nasıl kullanılır ve mesane pedi ne için kullanılır sorularına en doğru yanıtları vermek adına idrar kaçırmanın hangi yaş ve cinsiyet grubunda görüldüğünü bilmek gerekir.

İdrar kaçırma tipleri farklılaşmakla birlikte 35 yaş üstü her 3 kadından 1’ i az miktarda olsa da idrar kaçırma problemi yaşamaktadır. Ancak %50 den fazlası bu sorun için hijyenik kadın pedi kullanmaktadır.  

Mesane Pedi Ne İçin Kullanılır?

İdrar kaçırma sorununa çözüm bulmak adına bireylerin ilk seçenek olarak cerrahi müdahaleyi  seçmeleri yerine çoğu zaman daha basit çözümler ile sorunlarını ortadan kaldırabileceklerini ifade etmek mümkündür. Özellikle uygun şekilde ve doğru sıklıkta egzersiz yaparak mesane kaslarınızı kuvvetlendirebilir ve doğru beslenme alışkanlıkları ile kilonuzu olması gereken seviyelerde tutabilirseniz mesanenizin görevini daha iyi yerine getirmesine  yardımcı olabilir ve yersiz kasılmaların azalmasını sağlayabilirsiniz. Fizyolojik bir etki yaratmıyor olsa da bu süreç zarfında mesane pedi kullanmak idrar kaçırma ile başa çıkmanıza dolayısıyla kendinizi güvende hissetmenize yardımcı olması  bağlamında  avantajlı sağlayacaktır.

Egzersizler sonrasında bireylerin psikolojik anlamda daha rahat hissedebilmesi adına tercih edilen mesane pedlerinin doğru bir şekilde kullanılabilmesi büyük avantajlar getirecektir. Peki, bu kullanım nasıl gerçekleşir? Gelin detaylı bir şekilde inceleyelim.

Mesane Pedi Nasıl Kullanılır?

Mesane pedi kullanımı hem kadınlar hem de erkekler için oldukça basittir. Kadın ve erkek anatomisine uygun bir şekilde tasarlanan pedlerin emici tanecikleri sayesinde idrar kolayca emilir ve idrar kaçırma durumunda, idrarın bireyleri rahatsız etmemesi sağlanır. Üstelik dışarıdan bakıldığında herhangi bir pedin varlığını belli etmeyen bu ürünlerin, idrar kaçırma durumunda idrarı hızlı bir şekilde emmesi de sağlanır. Kullanımı oldukça basit olan mesane pedlerinin nasıl kullanılacağı sorusuna aşağıdaki şekilde cevap verebiliriz.

Mesane pedi; bir tarafı yapışkanlı diğer tarafı da emici özelliğe sahip çift taraflı bir yapıya sahiptir. Yapışkanlı kısım üzerindeki etiket çıkarıldıktan sonra mesane pedi uygun bir biçimde iç çamaşıra yerleştirilir. İç kısmın yapışkanlı olması özellikle oturma ve kalkma esnasında mesane pedinin kaymasına veya düşmesine engel olur.

Kullanım noktasında başarılı olarak addedilen bu ürünlerin idrar nedeni ile ortaya çıkabilecek kötü kokuları da maksimum derecede absorbe ettiği ifade edilebilir. Üstelik herhangi bir sızdırma durumuna neden olmaması da mesane pedinin kullanımını kolaylaştırır. Siz de mesane pedi nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız bir pedi kullanarak konforu hissedebilirsiniz.