60 yaşındaki Margaret, idrar tutamama ile yaşamayı anlatıyor.

“Anı yaşamaktan korkuyordum”

Margaret’in hikayesi

"Ben, 60 yaşlarında, arkadaşlarımla kamp ve barbekü yapmaktan hoşlanan bir kadınım. İdrar kaçırmanın açık havaya duyduğum sevginin önüne geçebileceğini hiç düşünmemiştim. Bu sorun en sevdiğim kitabımı alıp verandada oturmak gibi basit zevklerin bile işkenceye dönüşmesine sebep oldu. Önceden açık havada vakit geçireceğim için hafta sonlarını iple çekerdim, fakat bu durum ne yazık ki geçmişte kalmıştı. Sürekli olarak en yakın tuvaleti aramakla meşgulken, anı yaşamak zor geliyordu. Sızdırmalarımın, kanserle mücadelem sırasında gördüğüm radyasyon tedavisinin bir sonucu olduğunu keşfettim. Bu savaşı kazandığımı gururla söylemeliyim, fakat çok geçmeden başka bir zorlukla karşı karşıya kaldım - .
 
Evsiz gazileri desteklemek üzere tasarlanan bir programın koordinatörü olarak, vaktimin çoğunu yollarda, Kentucky içinde seyahat ederek geçirmekteydim. Bir gün içinde saatlerce, araba içerisinde, tuvalet erişimi olmadan vakit geçirdiğim için, mesanemin sıkışmasını ve sızdırmaları nasıl kontrol edeceğimi bilmiyordum; sonuç olarak kendime duyduğum güven azaldı. İhtiyaç içindekilere yardım etme tutkusuna sahip biri olarak, mesane zayıflığının yol açtığı zorluklar nedeniyle işimi bırakma olasılığı bana kendimi çok kötü hissettiriyordu.
 
Umutsuzca bir çözüm aradığım bu dönemde, kendisi de radyasyon tedavisi nedeniyle mesane zayıflığı deneyimi yaşamış olan yakın bir arkadaşımla konuştum. Onkoloğu, ona her tür sızdırma için özel olarak tasarlanmış mesane pedlerinden söz etmiş. O da bana, TENA’yı denememi önerdi.
 
Benim için doğru seçenek olduklarından emin olmadığım için belli bir süre pedleri denemekten kaçındım. Hayatımın kontrolünü ele almakta zorlandığım bu dönemde arkadaşımın tavsiyesine uydum ve ücretsiz bir TENA ped numunesi sipariş ettim. O zamanlar bunun farkına varmamıştım ama yeni bir yol arkadaşım olmuştu! Ürünün, ne kadar iyi nefes alabildiğini ve fark edilmez olduğunu keşfettiğimde, sızdırmaların beni yavaşlatmasından endişelenmeden yola çıkmayı başardım. Ve en önemlisi de, varacağım yere ferah bir görünüm ve his içinde gelebilmekti. TENA sayesinde, sevdiğim işi güven içinde yapabilmeye devam ediyorum.
 
Kanseri ardımda bıraktıktan ve özgürlüğümü geri kazandıktan sonra, yeniden kendim gibi dışa dönük ve hevesli bir kadın olarak yaşamama olanak sağlayan TENA ürünlerinden faydalandığım için mutluyum."