Hastamın Uzaktan Yardıma İhtiyacı Var

Desteğinize ihtiyacı olan hastanızdan uzakta yaşamakta olabilirsiniz - örneğin yaşlı bir ebeveyn gibi. Ve onlar için ne yapabileceğinizi merak edebilirsiniz. Pek çok hasta bakıcı bu durumdadır. Onlardan, uzak bir mesafeden bile yardım edebileceğinizi öğrendik. Şunları yapabilirsiniz:
 
  • hastanıza ortak tanıdıklarınız aracılığıyla duygusal destek sunun.
  • onlar için hizmetler ayarlayın (örneğin, yerel hasta bakıcı veya temizlikçilerin onları ziyaret etmesini sağlayın ve ardından, bu kişilere birlikte kararlaştırdığınız bir zamanda dönerek herhangi bir sorun olup olmadığından emin olun).
  • sağlık ve tıbbi kayıtlarını idare edin ve onlara tıbbi ziyaretlerde eşlik etmek için birlikte seyahat edin.
  • yanlarında ne zaman birini istediklerini öğrenin ve bir aile üyesi veya arkadaşın onları o saatte ziyaret etmelerini ayarlayın.
Uzaktan hasta bakımı zorluklar yaratabilir. Fakat bunu halletmenin yolları mevcuttur. Aşağıda, uzakta yaşamakta olan hastanızın bakımında size yardımcı olabilecek bazı tavsiyeler yer almaktadır:

Bir plan yapın

İşe başlamanın iyi bir yolu, durumları, karşılaştıkları potansiyel güçlükler ve ihtiyaçları olan yardım seviyesi hakkında bilgi almaktır. İşleri uzaktan idare edebilmeniz için yerel kaynak ve seçenekleri belirlemeye çalışın. Hastanızın tıbbi durumu, yasal ve/veya mali sorunları hakkında notlar alın. 
 
İletişim numaraları, sigorta bilgileri, hesap numaraları ve diğer önemli detayları da unutmayın. Ayrıca, hastalıkları ve gereken tedavi hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi edinmeye çalışın.

Hijyen ve inkontinans ürünleri

Hastanız, yalnız yaşamaktaysa, kendi kendine çoğu zaman bakabiliyor demektir. Bu durumda bile, doğru inkontinansa karşı koruma ürününü seçerek hayatını kolaylaştırmaya yardımcı olabilirsiniz. TENA’nın tek kullanımlık emici külotları, normal iç çamaşırı şeklinde tasarlanmıştır - giyilmeleri kolaydır ve yardım gerektirmez. TENA pedlerinin kullanımının ne kadar kolay olduğunu görün - .
 
İnkontinans sorunu yaşayan her bir kişinin durumu farklıdır. Bu nedenle, hastanız için uygun emicilik düzeyine sahip bir ürün bulabilmek için TENA ürün seçme aracını kullanın. 

Erişebileceğiniz, yerel bir iletişim ağı oluşturun

Yardım etmeye çalıştığınız kişiden uzaktaysanız, komşular, arkadaşlar ve aile üyelerinin düzenli ziyaretlerde bulunmasını sağlayabilirsiniz. Böylece sizin, hastanızın durumundan haberdar kalmanızı sağlayabilirler. Ayrıca onlara bakarak arkadaş olması için yerel bir profesyonel hasta bakıcı tutmayı bile teklif edebilirsiniz. Birlikte ne karar alırsanız alın, acil bir durum için yerel bir iletişim kişisinin bilgilerine sahip olmaları önemlidir. 

Düzenli olarak iletişimde kalın

Tabi ki hastanızı mümkün oldukça kendinizin de ziyaret etmeniz iyi olacaktır. Böylece fiziksel, duygusal ve mali ihtiyaçlarını ilk elden öğrenebilirsiniz. Kendiniz ziyaret edemiyorsanız, akıllı telefonlar, tabletler ve internet, ikinizin bağlantıda kalmasını sağlayabilir. 
Skype, WhatsApp, Viber, Facebook Messenger ve Apple FaceTime, iletişimde kalmanın iyi yollarıdır. 
 
Hastanızın bir cep telefonu varsa, bunu kullanmayı bildiklerinden emin olmak iyi bir fikirdir. Ve önemli numaraları kaydettiklerinden emin olun. Bazı operatörlerin, ücretsiz çevrimiçi veya mağazada sunulan eğitimleri ve telefonlarını yalnızca acil durumlar için kullanan yaşlılar için daha düşük fiyatlı abonelik planları vardır. 
 
Ayrıca yaşlılar için mevcut olan faydalı telefon modifikasyonlarına göz atmanın faydası olabilir - örneğin sesle aktifleşen talimatlar, daha büyük tuşlar ve işitme cihazları ile uyumluluk gibi. 

Acil durumlara hazırlıklı olun

İleri görüşlü olmaya çalışın ve hastanızın acil bir durum yaşaması halinde neler yapardınız, bir düşünün. Kısa zamanda hastanızın yanına gelebilecek yerel iletişim kişilerinin bilgilerini bulundurmak yararlı olabilir. Ayrıca, her an hastanızın yaşadığı yere seyahat edebilmeniz için bir kenarda para bulundurmalısınız.
 
Ayrıca takmaları için alarmlı bir bilezik de satın almak isteyebilirsiniz - tabii kabul ederlerse. Bu cihazlar, sizi veya yerel bir hasta bakıcıyı, acil bir durumda haberdar etmek için bir düğme dokunuşu ile aktifleştirilebilirler. 

Profesyonel destek alın

Hastanıza yemek, kişisel bakım ve diğer hizmetler sunabilecek olan profesyonel bir bakıcı tutmayı gerçekten faydalı bulabilirsiniz. Bir yaşlı bakım müdürü veya sosyal görevli de hastanıza bakabilir.