İnkontinans ve Hijyen

İnkontinans ve hijyen

Temizlik, sorunu olan birinin bakımını sağlamanın önemli bir yönüdür. Ayrıca mutluluk ve rahatlıklarında pozitif anlamda büyük fark yaratabileceğiniz alan da budur. 

Hijyen neden bu kadar önemli?

Yaşlı cilt zaten hassastır. Ve bu durumu daha da kötü etkileyebilir. İdrar ve/veya dışkıdan gelen nem, hastanızın cildinde kaldığında oluşabilir. Bu nedenle cildi koruyucu bir bariyer oluşturmayabilir. Sonuç olarak bozulmaya başlayabilir. Ciltte yaralar açıldığında, bakteriler buradan girerek rahatsızlık verici bir kızarıklık yaratabilir.

Geleneksel sabun neden zararlı?

Düzenli olarak yıkanmanın sorunu halledebileceğini düşünebilirsiniz. Fakat cildi normal sabun ve su ile yıkamak, durumu daha da kötüleştirebilir. Standart sabun ile yıkanmak cildi kurutacak ve onun daha da zayıflamasına neden olacaktır. Bu da, ile bir araya geldiğinde cindin enfeksiyona karşı savaşma kabiliyetini etkileyebilecek olan bir tahrişe yol açar. 
 
Hiç biri kulağa hoş gelmese de, hastanızın cildine iyi bakabilmenin çeşitli yolları vardır.

Sizin ve bakımını sağladığınız yakınınızın cildi için bakım ipuçları

Çoğu hasta bakıcı, sabun ve suyun kullanıldığı geleneksel temizlik yöntemlerinden “durulanmayan” ürünlere geçişin, rutinlerini basitleştirdiğini fark etmiştir. Bu ürünler ayrıca yaşlı cildin bir süre su ile yıkanmaması nedeniyle biraz rahatlamasına neden olabilir. Çünkü su cildi kurutur. 
 
TENA Vücut Temizleme Kremimiz, ek olarak yaşlı cildi nemlendirme ve koruma avantajı da sunan hassas, durulama gerektirmeyen bir temizleyicidir.
 
“Durulanmayan” formüle sahip şampuanların bile bulunduğunu biliyor muydunuz? Bunlar, sevdikleri kişi zamanının çoğunu yatakta geçiren hasta bakıcılar için son derece faydalıdır.
 
İnkontinans sorununun kötü kokulara yol açabileceği malum; bu durum da sevdiğiniz kişinin kendini kötü veya rahatsız hissetmesine neden olabilir. Fakat kokuyu maskelemekten başka bir işe yaramayan fazla parfümlü ürünleri kullanmamak da önemlidir. TENA durulanmayan cilt bakımı serimiz yalnızca sevdiğiniz kişinin kendini ferah hissetmesini sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda kötü kokuları kontrol altında tutarak ortadan kaldıracaktır. 
 
Elinizde farklı türlerde çeşitli tek kullanımlık havluların olması, sevdiğiniz kişinin günlük hijyen rutinini basitleştirecek ve kolaylaştıracaktır. 
 
  • Tek kullanımlık kuru , bazen yeniden kullanılabilir havlulardan geçebilecek olan çapraz enfeksiyon riskini azaltabilir.
  • Tek kullanımlık vücut temizleme havluları, iki duş arasında ferah hissetmenin veya sevdiğiniz kişiye ürünlerini değiştirirken yardımcı olmanın çabuk ve kolay bir yolu oldukları için son derece kullanışlı ürünlerdir.
Aşağıda özel formüllü TENA havlularımız hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Sevdiğiniz kişinin hijyen rutinini çabuk ve kolay hale getireceklerdir. Özel dokuları ve yumuşak malzemeleri sayesinde, havlularımızın, sevdiğiniz kişinin hassas cildini temizleyerek rahatlatacağından emin olabilirsiniz. 
 

Faydalı bir kontrol listesi

Her zaman elinizde gerekli ürünlerin bulunması ve sevdiğiniz kişi yardımınıza ihtiyaç duyduğunuzda onları temizlemeye hazır olmanız önemlidir. Aşağıda, evde veya seyahat sırasında elinizde bulundurmanız gerekebilecek olan şeylerin bir listesini bulabilirsiniz. Bu ürünlerin elinizde bulunması, sizin sevdiğiniz kişiyi her an temiz ve rahat tutabilmenizi sağlayacaktır. 
 
  • (Çabuk temizleme için) tek kullanımlık vücut temizleme havluları ve su ile yıkanma için kuru
  • Tek kullanımlık eldivenler
  • İnkontinansa karşı koruma için ekstra iç çamaşırları ve ekstra ürünler (ister evde, ister ev dışında olun, yaşanabilecek kazalara karşı ve iç çamaşırı türleri) 
  • Hassas temizleme losyonları veya su ile kullanılabilecek temizleme ürünleri ya da “durulanmayan” solüsyonlar (özellikle de sevdiğiniz kişi sık sık kazalar yaşıyorsa veya evin dışına çıktığınız zamanlar için)
  • Ekstra büyüklükte kapatılabilir plastik poşetler (ıslak giysiler ve/veya kullanılmış ürünleri için)