Alışveriş Listem

Alışveriş konusunda plan yapmak önemlidir

Bakımını üstlendiğiniz kişi, belirli zamanlarda belirli şeylere ihtiyaç duyacaktır - örneğin ilaçlar gibi. Bu nedenle alışveriş işiniz daha da önem kazanacaktır. Sevdiğiniz kişinin ihtiyacı olan şeylerin evinizde bulunduğundan emin olmak için plan yapmak şarttır. 
 

Alışverişinizi planlama yolları

Sevdiğiniz kişi ile oturup günlük olarak ihtiyaç duyduğu şeylerin bir listesini yapın. Yalnızca gıda ürünlerini düşünmeyin. Tüm ürün kategorilerinin üzerinden geçin. Sevdiğiniz kişinin ihtiyaç duyabileceği veya isteyebileceği; ilaç, hijyen, ürünleri, ev ve hayatını kolaylaştırabilecek diğer her şeyi düşünün.
 
Onu dikkatle dinleyin. İhtiyaçları, sizin tahminlerinizden farklı olabilir. Ardından, unuttuğunuz bir şey olup olmadığını görmek için birlikte listenin üzerinden geçin.
 
Listenin son hali, sevdiğiniz kişinin istediği ürünleri içermelidir. Ve de bakım sağlayan kişi olarak işinizi iyi yapmanız için gereken şeyleri. Alışverişinizi bu şekilde planlarsanız stresi önler, zaman ve paradan tasarruf edersiniz.
 
İşte listenizi oluşturmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:
 
Gıda
  • Sevdiğiniz kişinin hoşuna giden ve gitmeyen şeyleri belirleyin - favori yiyeceklerini servis ederseniz, daha iştahlı olmaları muhtemeldir
  • Yağ ve kalori oranı fazla yüksek olmayan besleyici yiyecekleri tercih edin
  • Sevdiğiniz kişinin alerjisi olan gıda ürünlerini satın almamaya dikkat edin
  • Isırılması, çiğnenmesi ve yutulması kolay yiyecekler olmasına özen gösterin
İlaçlar
Sevdiğiniz kişinin doktorundan tüm reçeteleri, ilaç bilgilerini ve dozaj bilgilerini edinin. Bunlara bakarak ilaç alışverişini doğru şekilde planlayabilirsiniz.
 
Hijyen ürünleri ve inkontinans ürünleri
Bu ürünlerden ne kadar satın almanız gerektiği, sevdiğiniz kişinin durumuna bağlıdır. Bu nedenle, alışveriş listenizi yapmadan önce sevdiğiniz kişiye ne sıklıkta banyo yaptıracağınızı veya altını ne sıklıkta değiştireceğinizi düşünün. Genel haftalık/aylık kullanım miktarını belirleyin ve bunu listenize ekleyin. 
 
Unutmayın, evde ne kadar fazla hijyen ürünü bulundurursanız o kadar iyidir. Acil durumlar için kenara belli bir miktar ayırmaya çalışın.