İçindekiler TENA

Uzun yıllardan beri, dünyanın her yanından milyonlarca insan, TENA ürünlerimizi  her gün, güvenle kullanmakta. Kullandığınız ürünler konusunda kendinizi rahat ve güvende hissetmenizin sizin için önemini anlıyoruz. Tüm TENA ürünleri onaylanmış malzemelerden üretilmiş olup, yalnızca güvenli malzemelerin ve içerik maddelerinin kullanıldığından ve tüm ürünlerin ilgili mevzuatlara uygun olduğundan emin olmak için geniş kapsamlı prosedürler ve yüksek güvenlik standartları uygulamaktayız.
 
Hijyen ürünlerimizin, üretiminde kullandığımız malzemelerin, kullanım amaçları için güvenli olduklarından ve tüm yasal gereksinimleri karşıladıklarından emin olmak için, hem dâhili hem de harici uzmanlar tarafından, yetkili test kurumlarınca test edilmelerini sağlıyoruz. 
 
Ürünlerimizde nelerin yer aldığını anlamanıza yardımcı olmak için, farklı malzemeler ve bileşenlerinin dâhil olduğu bu özeti hazırladık. Sayfanın alt taraflarında bir terimler listesi yer almaktadır.
 

TENA ürünlerinin kullanımı güvenli mi?

Essity’nin tüm hijyen ürünleri, kullanım amaçları kapsamında kullanım güvenliği sunar. Uzun yıllar boyunca, tüm dünyada milyonlarca kadın tarafından kullanılmakta olan geniş ürün portföyünde aynı güvenli malzeme içeriği kullanılmaktadır. Hammaddeler, genel olarak sıvıları emme ve hapsetme, sızıntıları önleme ve rahatlık sağlama özellikleri için seçilir.
 
Buna ek olarak, çevre ve ürün güvenlii ile ilgili en yüksek standartlara uyduğumuzda emin olmak adına, tekstil malzeme endüstrileri alanında uluslararası bir meslek odası olan EDANA ile işbirliği yapmaktayız. Edana’nın üyeleri, kendilerini gönüllü olarak emici hijyen ürünlerinin kalite ve güvenlik seviyelerini denemeye adamıştır.
 

Kullanılan tüm malzemeler ambalaj üzerinde belirtilmiş mi?

Bununla ilgili yasal bir gereklilik bulunmamaktadır. Kokuyla ilgili hassasiyeti olan hastalara ayrdımcı olmak amacıyla, ürüne parfüm katılmışsa bunu mutlaka beyan ederiz.
 
Aşağıdaki tablo, ürünlerde yer alan temel hammaddeleri gösterir. Bunlar, üstün sıvı emme ve hapsetme özellikleri için seçilmiştir.
 

Bir TENA ürününde neler yer alır?

 
Ürünün parçasıMalzemeFonksiyon
Yüzey malzemesi Üretiminde polipropen/polietilen/polyester/viskoz kullanılan lifli malzeme. Ürün, sıvıyı emerek sizi kuru ve rahat tutar. 
Alıcı katman Odun lifinden veya polyester lifinden yapılmış gözenekli malzemeSıvıyı yüzeyden ürünün, sıvının hapsedildiği merkez bölgesine taşır.
Emici merkez ve günlük pedler için kâğıt posası ve süperemicilerin bir bileşiminden oluşan kâğıt posası. Bazı ürünlerimizde gözenekli, kâğıt benzeri bir malzeme kullanılmaktadır.Sıvıları emer ve hapseder.
YapışkanYapışkan, çeşitli polimerler ve sentetik reçinelerden oluşur.

Yapışkanın iki fonksiyonu vardır:

  1. Ürünün farklı katmanlarını bir arada tutar.
  2. Ürünü iç çamaşırına tutturur.
Arka fon malzemesiPolietilen film. Bazı günlük pedlerde lifli bir malzeme kullanılır.Sızıntıyı önler.
Sabitleme malzemesiPolimer malzemeleriÜrünün kaymamasını sağlar. 
Elastik malzemePolimer malzemeleriÜrünün iyi bir uyum sağlamasına izin verir.
Koku (yalnızca bazı ürünlerde)Parfüm Ürüne ferah bir koku kazandırır.
YazdırmaMürekkepÜrünün şekli ve fonksiyonunu vurgular. 
Salınım kâğıdıSilikon kaplı kâğıtÜrünün arka tarafındaki yapışkanı koruyan bir kâğıt.
Tekli paket (bazı ürünlerde) Bazı ürünlerde silikon kaplı olan polietilen film.  Tekli bir ürünü kirlenmeden yanınızda taşıyabilmenize izin veren, ürünü koruyucu bir ambalaj.
Harici ürün ambalajıPolietilen poşetler veya kutu.

Ürünü korur. Bu, mağazalardaki raflarda gördüğünüz ambalajdır.


Terimler Listesi 

Yenilenebilir kâğıt posası: Sorumluluk içinde idare edilen ormanlardan gelen odun lifinden elde edilmiş posa. Posa, pedlerimiz ve günlük pedlerimizde kullanılmaktadır. 

Lifli malzeme (dokuma olmayan): İnce, tekstilimsi malzeme. Terim, tekstil endüstrisinde, keçe gibi dokuma veya örme olmayan malzemeler için kullanılır.

Polimerler Doğal veya sentetik olabilen geniş zincirli moleküller. Örneğin, plastiğin yanı sıra kendi DNA’nız da polimerlerden oluşur. 

Polipropen/polietilen/polyester: Dünyanın en yaygın plastik türlerindendirler. İç çamaşırlarından battaniyelere dek pek çok günlük üründe kullanılır.

Süperemici polimer (Superabsorbent polymer - SAP): Nem tutma yetisi için kullanılır. Pedler, ve kompreslerde yaygın olarak kullanılır.

Sentetik reçine: Çabuk sertleşebilmeleri nedeniyle malzemeleri bir arada sabit tutmak için ideal olan yapışkan sıvılar. 

Daha fazla bilgi için lütfen İletişim formumuzu veya bu sayfanın alt tarafında yer alan sosyal kanalları kullanın.